MamboPL.com
 
Start
Menu główne
Start
AKTUALNOŚCI
To nas wyróżnia!
O szkole
Rada Rodziców
Patron szkoły
-------------------
Wydarzenia
Nasza gazetka
-------------------
Kalendarz szkoły
Spotkania z rodzicami
Plan lekcji i dzwonki
Po godzinach
Podręczniki
-------------------
WOLONTARIAT
SPORT
CHÓR
Rekrutacja
-------------------
Projekt edukacyjny
Zamówienia Publiczne
Linki
Podstawa programowa

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centalna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Serwis Biura Edukacji m. st. Warszawy

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Platforma edukacyjna

Projekt

 

Do końca roku szkolnegoKalendarz
Konkurs plastyczny

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIAT DINOZAURÓW”

Nazwa dinozaury wywodzi się z języka greckiego i oznacza straszny jaszczur. Ta nazwa doskonale oddaje charakter niektórych gatunków tych stworzeń. Cała wiedza o tych niezwykłych zwierzętach pochodzi ze śladów jakie pozostawiły one po sobie w różnych zakątkach Ziemi. Ślady te to przede wszystkich kawałki kości i szkieletów, zwane skamieniałościami. Niezwykle rzadko zdarzają się znaleziska bardzo dużych fragmentów lub nawet całych szkieletów. O budowie dinozaurów wnioskuje się na podstawie kawałków kości, z których odtwarza się modele całych szkieletów. Źródłem wiedzy o wyglądzie i życiu dinozaurów są także tak zwane koprolity. Należą do nich odciski miękkich części ciała, skamieniałe narządy wewnętrzne i tropy, ale te można spotkać naprawdę rzadko. Zachowane części dinozaurów dają jedynie szczątkową wiedzę o tych zwierzętach. To co zachowało się do dziś jest bowiem maleńką cząstką tego, co pozostało po dinozaurach zaraz po ich wyginięciu. Nie wszystkie dinozaury były ogromne i ciężkie. Najwięcej wiemy o tych ostatnich, ponieważ fragmenty ich dużych kości zachowały się do dziś, w przeciwieństwie do tych mniejszych, które przez ten czas uległy całkowitemu rozkładowi.Regulamin konkursu


  • Temat: „Świat dinozaurów" Temat można potraktować szeroko: same dinozaury, ich otoczenie, roślinność...
  • Technika: malarstwo, malarstwo na szkle, grafika, collage, rysunek, techniki mieszane, ceramika, papieroplastyka, rękodzieło.
  • Format prac płaskich: A-4 - A-0, przestrzennych 50x50 cm. Techniki mieszane powinny być ograniczone o materiały nietrwałe (np. kasze, makarony, plastelinę...). Proszę nie rolować prac.
  • Uczestnik może przedstawić maksymalnie jedną pracę. Limit prac ze szkoły 15 sztuk.


Prace należy nadsyłać do 15 KWIETNIA 2012 roku

do Bożeny Czyż-Kępińskiej

Zapraszam!


Gimnazjum nr 2 im. Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari
Warszawa - Mokotów 2007