Od lat pracujemy na renom├¬ szko┬│y atrakcyjnej, otwartej na ucznia i potrzeby ┬Ârodowiska. Dzi├¬ki wsp├│lnej pracy odnosimy szereg sukces├│w, kt├│rymi warto si├¬ pochwali├Ž.

• Certyfikat "Wars i Sawa"
    Znowu mo┬┐emy si├¬ pochwali├Ž. Ten dokument to znak rozpoznawczy dobrej szko┬│y, informuj┬▒cy o jej ponadstandardowej pracy. Certyfikat przyznaje Prezydent m. st. Warszawy szko┬│om wspieraj┬▒cym uczni├│w uzdolnionych w r├│┬┐nych dziedzinach. A my chcemy przekszta┬│ci├Ž te zdolno┬Âci w prawdziwe talenty.

• Akcja "Drugie ┬┐ycie elektro┬Âmieci"
    Mieszka├▒cy Mokotowa od kilku lat wiedz┬▒, ┬┐e dbamy o ┬Ârodowisko. Jeste┬Âmy jedyn┬▒ szko┬│┬▒ w dzielnicy, kt├│ra organizuje cykliczne akcje zbi├│rki zu┬┐ytego sprz├¬tu elektrycznego i elektronicznego.
    A wszystko zacz├¬┬│o si├¬ od udzia┬│u w Og├│lnopolskim Konkursie "Drugie ┬┐ycie elektro┬Âmieci" (zdobyli┬Âmy w nim pierwsz┬▒ i drug┬▒ nagrod├¬!). Na ten projekt sk┬│ada┬│ si├¬ szereg zada├▒, kt├│rych podstawowym celem by┬│o budzenie wra┬┐liwo┬Âci ┬Ârodowiska na problem szkodliwych odpad├│w. Co robi├Ž ze zu┬┐ytym sprz├¬tem elektrycznym i elektronicznym, aby nie szkodzi┬│ przyrodzie i m├│g┬│ ┬┐y├Ž drugim - lepszym ┬┐yciem?
    Rozwi┬▒zaniem problemu by┬│a poprzedzona akcj┬▒ informacyjn┬▒ zbi├│rka zorganizowana przez uczni├│w na terenie szko┬│y. Okaza┬│a si├¬ wielkim sukcesem. Po niej nast┬▒pi┬│y kolejne, r├│wnie udane. Dzi┬ mo┬┐emy ┬Âmia┬│o powiedzie├Ž - zbi├│rka elektroodpad├│w jest ju┬┐ tradycj┬▒ Mokotowa, cieszy si├¬ nies┬│abn┬▒cym zainteresowaniem, a my wci┬▒┬┐ dbamy o to, aby towarzyszy┬│y jej r├│┬┐ne anga┬┐uj┬▒ce mokotowian atrakcje.

• Edukacja prozdrowotna
    W zdrowym ciele, zdrowy duch - g³osi znane przys³owie. I my trzymamy siê tej maksymy. Co roku przygotowujemy sesjê prozdrowotn± i ekologiczn±, bêd±c± prób± wtajemniczenia w arkana sztuki zdrowego ¿ycia. Kluczem do tej wiedzy s± ju¿ tytu³y naszych projektów:

• "Ekologia w domu - nasze rady na odpady"

• "Ekologia na co dzie├▒, czyli ABC Zielonego Konsumenta"

• "W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli sceny z ┬┐ycia ucznia"

• "Woda niezwyk┬│a substancja, czyli bez wody nie ma ┬┐ycia"

• Ch├│r "Amo Libertatem"
    Muzyka ┬│agodzi obyczaje. A my mamy swoj┬▒ muzyczn┬▒ chlub├¬ - trzyg┬│osowy ch├│r "Amo Libertatem" pod dyrygentur┬▒ p. Katarzyny Bonieckiej. To zesp├│┬│ znany w ca┬│ej dzielnicy, laureat wielu presti┬┐owych nagr├│d (r├│wnie┬┐ og├│lnopolskich), gwarancja jako┬Âci, klasy i dobrego smaku.

• "Czwarta w┬│adza" - szkolne media
    Zainteresowani dziennikarstwem uczniowie naszego gimnazjum mog┬▒ realizowa├Ž si├¬ w pracy nad gazetk┬▒ szkoln┬▒ "Przystanek Dw├│jka" i w rozg┬│o┬Âni radiowej. Stawiamy na rzetelno┬Â├Ž, samodzielne my┬Âlenie i kreatywno┬Â├Ž.

• Uczniowska inicjatywa

• O ucieczk├¬ od szkolnej rutyny dnia codziennego dba Samorz┬▒d Uczniowski - pomys┬│odawca i organizator wielu imprez, dyskotek i akcji. Dzi├¬ki jego dzia┬│aniom w murach gimnazjum dzieje si├¬ naprawd├¬ wiele.

• "Pomocna d┬│o├▒", czyli m┬│odzie┬┐owy wolontariat.

• Szko┬│a po lekcjach
    Bogata oferta zaj├¬├Ž pozalekcyjnych te┬┐ jest nasz┬▒ mocn┬▒ stron┬▒. Uczniowie maj┬▒ szans├¬ rozwija├Ž swoje zainteresowania, doskonali├Ž umiej├¬tno┬Âci. Mog┬▒ korzysta├Ž z zaj├¬├Ž przedmiotowych i sportowych. Maj┬▒ te┬┐ do dyspozycji hal├¬ wspinaczkow┬▒ i si┬│owni├¬.

• Dla Patrona
    Jeste┬Âmy dumni z imienia naszego gimnazjum i z my┬Âl┬▒ o nim proponujemy uczniom mokotowskich szk├│┬│ udzia┬│ w kolejnych edycjach dzielnicowego konkursu "Kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari. Na stra┬┐y Wolno┬Âci i Honoru". To doskona┬│a okazja, by lepiej pozna├Ž bogat┬▒ histori├¬ polskiego or├¬┬┐a.