To nas wyróżnia!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Kuratorium Oświaty w Warszawie

To nas wyróżnia!

Od lat pracujemy na renomę szkoły atrakcyjnej, otwartej na ucznia i potrzeby środowiska. Dzięki wspólnej pracy odnosimy szereg sukcesów, którymi warto się pochwalić.

• Certyfikat "Wars i Sawa"
    Znowu możemy się pochwalić. Ten dokument to znak rozpoznawczy dobrej szkoły, informujący o jej ponadstandardowej pracy. Certyfikat przyznaje Prezydent m. st. Warszawy szkołom wspierającym uczniów uzdolnionych w różnych dziedzinach. A my chcemy przekształcić te zdolności w prawdziwe talenty.

• Akcja "Drugie życie elektrośmieci"
    Mieszkańcy Mokotowa od kilku lat wiedzą, że dbamy o środowisko. Jesteśmy jedyną szkołą w dzielnicy, która organizuje cykliczne akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
    A wszystko zaczęło się od udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie życie elektrośmieci" (zdobyliśmy w nim pierwszą i drugą nagrodę!). Na ten projekt składał się szereg zadań, których podstawowym celem było budzenie wrażliwości środowiska na problem szkodliwych odpadów. Co robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, aby nie szkodził przyrodzie i mógł żyć drugim - lepszym życiem?
    Rozwiązaniem problemu była poprzedzona akcją informacyjną zbiórka zorganizowana przez uczniów na terenie szkoły. Okazała się wielkim sukcesem. Po niej nastąpiły kolejne, równie udane. Dziś możemy śmiało powiedzieć - zbiórka elektroodpadów jest już tradycją Mokotowa, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a my wciąż dbamy o to, aby towarzyszyły jej różne angażujące mokotowian atrakcje.

• Edukacja prozdrowotna
    W zdrowym ciele, zdrowy duch - głosi znane przysłowie. I my trzymamy się tej maksymy. Co roku przygotowujemy sesję prozdrowotną i ekologiczną, będącą próbą wtajemniczenia w arkana sztuki zdrowego życia. Kluczem do tej wiedzy są już tytuły naszych projektów:

• "Ekologia w domu - nasze rady na odpady"

• "Ekologia na co dzień, czyli ABC Zielonego Konsumenta"

• "W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli sceny z życia ucznia"

• "Woda niezwykła substancja, czyli bez wody nie ma życia"

• Chór "Amo Libertatem"
    Muzyka łagodzi obyczaje. A my mamy swoją muzyczną chlubę - trzygłosowy chór "Amo Libertatem" pod dyrygenturą p. Katarzyny Bonieckiej. To zespół znany w całej dzielnicy, laureat wielu prestiżowych nagród (również ogólnopolskich), gwarancja jakości, klasy i dobrego smaku.

• "Czwarta władza" - szkolne media
    Zainteresowani dziennikarstwem uczniowie naszego gimnazjum mogą realizować się w pracy nad gazetką szkolną "Przystanek Dwójka" i w rozgłośni radiowej. Stawiamy na rzetelność, samodzielne myślenie i kreatywność.

• Uczniowska inicjatywa

• O ucieczkę od szkolnej rutyny dnia codziennego dba Samorząd Uczniowski - pomysłodawca i organizator wielu imprez, dyskotek i akcji. Dzięki jego działaniom w murach gimnazjum dzieje się naprawdę wiele.

• "Pomocna dłoń", czyli młodzieżowy wolontariat.

• Szkoła po lekcjach
    Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych też jest naszą mocną stroną. Uczniowie mają szansę rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętności. Mogą korzystać z zajęć przedmiotowych i sportowych. Mają też do dyspozycji halę wspinaczkową i siłownię.

• Dla Patrona
    Jesteśmy dumni z imienia naszego gimnazjum i z myślą o nim proponujemy uczniom mokotowskich szkół udział w kolejnych edycjach dzielnicowego konkursu "Kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari. Na straży Wolności i Honoru". To doskonała okazja, by lepiej poznać bogatą historię polskiego oręża.

Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnionych

Certyfikat "Varsavianistyczna Szkoła"