MamboPL.com
 
Menu główne
AKTUALNOŚCI
Start
To nas wyróżnia!
O szkole
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Patron szkoły
-------------------
Wydarzenia
Nasza gazetka
-------------------
Kalendarz szkoły
Spotkania z rodzicami
Plan lekcji i dzwonki
Po godzinach
Podręczniki
Stołówka
-------------------
WOLONTARIAT
SPORT
CHÓR
------------------
Projekt edukacyjny
Zamówienia Publiczne
Linki
Podstawa programowa

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centalna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Serwis Biura Edukacji m. st. Warszawy

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Platforma edukacyjna

Projekt

 

To nas wyróżnia!

To nas wyróżnia!


Od lat pracujemy na renomę szkoły atrakcyjnej, otwartej na ucznia i potrzeby środowiska. Dzięki wspólnej pracy odnosimy szereg sukcesów, którymi warto się pochwalić.


 • Certyfikat "Wars i Sawa"
  Znowu możemy się pochwalić. Ten dokument to znak rozpoznawczy dobrej szkoły, informujący o jej ponadstandardowej pracy. Certyfikat przyznaje Prezydent m. st. Warszawy szkołom wspierającym uczniów uzdolnionych w różnych dziedzinach. A my chcemy przekształcić te zdolności w prawdziwe talenty.


 • Akcja "Drugie życie elektrośmieci"
  Mieszkańcy Mokotowa od kilku lat wiedzą, że dbamy o środowisko. Jesteśmy jedyną szkołą w dzielnicy, która organizuje cykliczne akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
  A wszystko zaczęło się od udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie życie elektrośmieci" (zdobyliśmy w nim pierwszą i drugą nagrodę!). Na ten projekt składał się szereg zadań, których podstawowym celem było budzenie wrażliwości środowiska na problem szkodliwych odpadów. Co robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, aby nie szkodził przyrodzie i mógł żyć drugim - lepszym życiem?
  Rozwiązaniem problemu była poprzedzona akcją informacyjną zbiórka zorganizowana przez uczniów na terenie szkoły. Okazała się wielkim sukcesem. Po niej nastąpiły kolejne, równie udane. Dziś możemy śmiało powiedzieć - zbiórka elektroodpadów jest już tradycją Mokotowa, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a my wciąż dbamy o to, aby towarzyszyły jej różne angażujące mokotowian atrakcje.


 • Edukacja prozdrowotna
  W zdrowym ciele, zdrowy duch - głosi znane przysłowie. I my trzymamy się tej maksymy. Co roku przygotowujemy sesję prozdrowotną i ekologiczną, będącą próbą wtajemniczenia w arkana sztuki zdrowego życia. Kluczem do tej wiedzy są już tytuły naszych projektów:

  • "Ekologia w domu - nasze rady na odpady"

  • "Ekologia na co dzień, czyli ABC Zielonego Konsumenta"

  • "W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli sceny z życia ucznia"

  • "Woda niezwykła substancja, czyli bez wody nie ma życia"


 • Chór "Amo Libertatem"
  Muzyka łagodzi obyczaje. A my mamy swoją muzyczną chlubę - trzygłosowy chór "Amo Libertatem" pod dyrygenturą p. Katarzyny Bonieckiej. To zespół znany w całej dzielnicy, laureat wielu prestiżowych nagród (również ogólnopolskich), gwarancja jakości, klasy i dobrego smaku.


 • "Czwarta władza" - szkolne media
  Zainteresowani dziennikarstwem uczniowie naszego gimnazjum mogą realizować się w pracy nad gazetką szkolną "Przystanek Dwójka" i w rozgłośni radiowej. Stawiamy na rzetelność, samodzielne myślenie i kreatywność.


 • Uczniowska inicjatywa

  • O ucieczkę od szkolnej rutyny dnia codziennego dba Samorząd Uczniowski - pomysłodawca i organizator wielu imprez, dyskotek i akcji. Dzięki jego działaniom w murach gimnazjum dzieje się naprawdę wiele.

  • "Pomocna dłoń", czyli młodzieżowy wolontariat.


 • Szkoła po lekcjach
  Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych też jest naszą mocną stroną. Uczniowie mają szansę rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętności. Mogą korzystać z zajęć przedmiotowych i sportowych. Mają też do dyspozycji halę wspinaczkową i siłownię.


 • Dla Patrona
  Jesteśmy dumni z imienia naszego gimnazjum i z myślą o nim proponujemy uczniom mokotowskich szkół udział w kolejnych edycjach dzielnicowego konkursu "Kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari. Na straży Wolności i Honoru". To doskonała okazja, by lepiej poznać bogatą historię polskiego oręża.


Certyfikaty

Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnionych

(1669kB)

Certyfikat "Varsavianistyczna Szkoła"

(1669kB)

Certyfikat Drużyny Szlachetnej Paczki

(1669kB)

Certyfikat Szkoły z Klasą

(1669kB)

Kalendarz
Do końca roku szkolnegoGimnazjum nr 2 im. Kawaler�w Orderu Wojennego Virtuti Militari
Warszawa - Mokot�w 2007