MamboPL.com
 
Menu g┬│├│wne
AKTUALNO┬ŽCI
Start
To nas wyr├│┬┐nia!
O szkole
Dokumenty szko┬│y
Rada Rodzic├│w
Patron szko┬│y
-------------------
Wydarzenia
Nasza gazetka
-------------------
Kalendarz szko┬│y
Spotkania z rodzicami
Plan lekcji i dzwonki
Po godzinach
Podrêczniki
Sto┬│├│wka
-------------------
WOLONTARIAT
SPORT
CHÓR
------------------
Projekt edukacyjny
Zam├│wienia Publiczne
Linki
Podstawa programowa

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centalna Komisja Egzaminacyjna

Okrêgowa Komisja Egzaminacyjna

Serwis Biura Edukacji m. st. Warszawy

Kuratorium O┬Âwiaty w Warszawie

Platforma edukacyjna

Projekt

 

WOLONTARIAT

Dobro podaj dalej


Wolontariat "8 wspania┬│ych" dzia┬│a w naszej szkole ju┬┐ od kilku lat. Organizujemy wiele akcji, pomagaj┬▒c uczniom, osobom spoza szko┬│y oraz zwierz├¬tom. Bierzemy udzia┬│ w zbi├│rkach charytatywnych organizowanych mi├¬dzy innymi przez fundacje "Salvatti.pl", "Fantazja", "Bank ┬»ywno┬Âci SOS".
Wzi├¬li┬Âmy udzia┬│ w olimpiadzie dla niepe┬│nosprawnych, podczas kt├│rej opiekowali┬Âmy si├¬ chorymi dzie├Žmi. Zbieramy jedzenie dla potrzebuj┬▒cych, koce i┬ákarm├¬ dla zwierz┬▒t w┬áschroniskach a┬átak┬┐e zu┬┐yte baterie i┬átelefony kom├│rkowe - w┬ázamian za nie jedna z fundacji pomaga spe┬│ni├Ž marzenia dzieci nieuleczalnie chorych. Wolontariusze wzi├¬li r├│wnie┬┐ udzia┬│ w┬ákonkursie filmowym "Warszawa bez barier" dla ST "Przyjaci├│┬│ integracji", poznaj┬▒c w┬áten spos├│b problemy ludzi niepe┬│nosprawnych i┬ádyskryminowanych.
"8 wspania┬│ych" to kolejna akcja, w kt├│r┬▒ zaanga┬┐owani byli uczniowie ze szkolnego wolontariatu. W┬átym niepowtarzalnym konkursie wzi├¬┬│o udzia┬│ troje gimnazjalist├│w i┬áka┬┐de z┬ánich przesz┬│o do drugiego etapu. Na ogromne uznanie zas┬│u┬┐y┬│ Piotr Przeperski, kt├│ry sta┬│ si├¬ jednym z┬áO┬Âmiu Wspania┬│ych, wygrywaj┬▒c konkurs.
Udzielamy si├¬ nie tylko w┬áakcjach pozaszkolnych, wychodzimy r├│wnie┬┐ z┬áw┬│asn┬▒ inicjatyw┬▒. Zorganizowali┬Âmy akcj├¬ "Pomocna d┬│o├▒", dzi├¬ki kt├│rej ka┬┐dy mo┬┐e znale┬╝├Ž pomoc w┬áuczeniu si├¬ i┬áodrabianiu prac domowych. Pomagamy r├│wnie┬┐ starszym osobom, kt├│re ciesz┬▒ si├¬ z┬áwizyty go┬Âcia w┬ápustym domu i┬áz┬ách├¬ci┬▒ rozmawiaj┬▒ z┬ám┬│odymi lud┬╝mi.(1669kB)
Certyfikaty

Certyfikat Szko┬│y Wspieraj┬▒cej Uzdolnionych

(1669kB)

Certyfikat "Varsavianistyczna Szko┬│a"

(1669kB)

Certyfikat Dru┬┐yny Szlachetnej Paczki

(1669kB)

Certyfikat Szko┬│y z Klas┬▒

(1669kB)

Kalendarz
Do ko├▒ca roku szkolnegoGimnazjum nr 2 im. Kawaler´┐Żw Orderu Wojennego Virtuti Militari
Warszawa - Mokot´┐Żw 2007