To nas wyróżnia!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Dobro podaj dalej

Wolontariat "8 wspaniałych" działa w naszej szkole już od kilku lat. Organizujemy wiele akcji, pomagając uczniom, osobom spoza szkoły oraz zwierzętom. Bierzemy udział w zbiórkach charytatywnych organizowanych między innymi przez fundacje "Salvatti.pl", "Fantazja", "Bank Żywności SOS".
Wzięliśmy udział w olimpiadzie dla niepełnosprawnych, podczas której opiekowaliśmy się chorymi dziećmi. Zbieramy jedzenie dla potrzebujących, koce i karmę dla zwierząt w schroniskach a także zużyte baterie i telefony komórkowe - w zamian za nie jedna z fundacji pomaga spełnić marzenia dzieci nieuleczalnie chorych. Wolontariusze wzięli również udział w konkursie filmowym "Warszawa bez barier" dla ST "Przyjaciół integracji", poznając w ten sposób problemy ludzi niepełnosprawnych i dyskryminowanych.
"8 wspaniałych" to kolejna akcja, w którą zaangażowani byli uczniowie ze szkolnego wolontariatu. W tym niepowtarzalnym konkursie wzięło udział troje gimnazjalistów i każde z nich przeszło do drugiego etapu. Na ogromne uznanie zasłużył Piotr Przeperski, który stał się jednym z Ośmiu Wspaniałych, wygrywając konkurs.
Udzielamy się nie tylko w akcjach pozaszkolnych, wychodzimy również z własną inicjatywą. Zorganizowaliśmy akcję "Pomocna dłoń", dzięki której każdy może znaleźć pomoc w uczeniu się i odrabianiu prac domowych. Pomagamy również starszym osobom, które cieszą się z wizyty gościa w pustym domu i z chęcią rozmawiają z młodymi ludźmi.

Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnionych

Certyfikat "Varsavianistyczna Szkoła"