MamboPL.com
 
Menu g┬│├│wne
AKTUALNO┬ŽCI
Start
To nas wyr├│┬┐nia!
O szkole
Dokumenty szko┬│y
Rada Rodzic├│w
Patron szko┬│y
-------------------
Wydarzenia
Nasza gazetka
-------------------
Kalendarz szko┬│y
Spotkania z rodzicami
Plan lekcji i dzwonki
Po godzinach
Podrêczniki
Sto┬│├│wka
-------------------
WOLONTARIAT
SPORT
CHÓR
------------------
Projekt edukacyjny
Zam├│wienia Publiczne
Linki
Podstawa programowa

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centalna Komisja Egzaminacyjna

Okrêgowa Komisja Egzaminacyjna

Serwis Biura Edukacji m. st. Warszawy

Kuratorium O┬Âwiaty w Warszawie

Platforma edukacyjna

Projekt

 

Wydarzenia 2016 - 2017

Wycieczka do Kancelarii Prezesa Rady Ministr├│w

┬á┬á┬á┬á 2 listopada 2016 roku odby┬│a si├¬ wycieczka do Kancelarii Prezesa Rady Ministr├│w, w┬ákt├│rej wzi├¬┬│a udzia┬│ klasa┬áIIIB. Uczniowie mieli okazj├¬ zwiedzi├Ž wn├¬trze budynku oraz pozna├Ž jego histori├¬. Po wej┬Âciu do ┬Ârodka zapoznali si├¬ z┬áprzewodnikiem, kt├│ry mia┬│ za zadanie opowiedzie├Ž im o┬ágmachu KPRM. Ogl┬▒danie Kancelarii rozpocz├¬┬│o si├¬ w┬áhallu g┬│├│wnym, gdzie pod przeszklon┬▒ pod┬│og┬▒ by┬│y widoczne wyeksponowane zabytkowe schody wej┬Âciowe, pochodz┬▒ce z┬ápocz┬▒tku XX wieku. Przewodnik powiedzia┬│, ┬┐e s┬▒ one pozosta┬│o┬Âci┬▒ gmachu, kt├│ry zosta┬│ zniszczony. Dalsza cz├¬┬Â├Ž wycieczki prowadzi┬│a do kolejnych pomieszcze├▒, gdzie zwiedzaj┬▒cy wys┬│uchali, do czego s┬│u┬┐┬▒ poszczeg├│lne sale. Dowiedzieli si├¬ r├│wnie┬┐ kilku ciekawostek na temat znajduj┬▒cych si├¬ tam przedmiot├│w. Znajduj┬▒cy si├¬ w Sali Zegarowej zabytkowy zegar jest nakr├¬cany przez jedn┬▒ osob├¬, kt├│ra ma jako jedyna prawo go dotyka├Ž, przestawia├Ž czas, ustawia├Ž godzin├¬. Dbaniem o┬ásprawne dzia┬│anie mechanizmu zajmuje si├¬ m├¬┬┐czyzna, kt├│ry ma 81 lat. Inn┬▒ ciekaw┬▒ rzecz┬▒ jest waga ┬┐yrandola wisz┬▒cego w┬áSali Obrazowej, bowiem wa┬┐y on oko┬│o 500┬ákilogram├│w. Ponadto w┬áhistorii tego miejsca podczas Powstania Warszawskiego dokonywane by┬│y masowe egzekucje ludno┬Âci Warszawy. W┬áokresie I┬áwojny ┬Âwiatowej mie┬Âci┬│ si├¬ tam szpital miejski, a┬áod 1915 roku niemiecki szpital wojskowy. S┬│u┬┐y┬│ te┬┐ jako siedziba Szko┬│y Podchor┬▒┬┐ych Piechoty. Po zako├▒czeniu zwiedzania gmachu Kancelarii uczestnicy wycieczki zebrali si├¬ wraz z┬áprzewodnikiem w┬áhallu g┬│├│wnym i┬áwyj┬▒tkowo wyszli wej┬Âciem, kt├│rym wchodz┬▒ premier, prezydent i┬áinne wa┬┐ne osoby kieruj┬▒ce pracami rz┬▒du i┬ázajmuj┬▒ce si├¬ reprezentowaniem Polski.

Natalia Oljasz 3b(1669kB) (1669kB) (1669kB) (1669kB)

(1669kB) (1669kB) (1669kB) (1669kB)

(1669kB) (1669kB)Certyfikaty

Certyfikat Szko┬│y Wspieraj┬▒cej Uzdolnionych

(1669kB)

Certyfikat "Varsavianistyczna Szko┬│a"

(1669kB)

Certyfikat Dru┬┐yny Szlachetnej Paczki

(1669kB)

Certyfikat Szko┬│y z Klas┬▒

(1669kB)

Kalendarz
Do ko├▒ca roku szkolnegoGimnazjum nr 2 im. Kawaler´┐Żw Orderu Wojennego Virtuti Militari
Warszawa - Mokot´┐Żw 2007