Koncert kol├¬d z r├│┬┐nych stron ┬Âwiata

Za┬Âpiewa├Ž w kilkudziesi├¬cioosobowym, mi├¬dzynarodowym Ch├│rze, kol├¬dy i piosenki bo┬┐onarodzeniowe na g┬│osy przed kilkusetosobow┬▒ publiczno┬Âci┬▒?!
Tak┬▒ okazje mieli i i├¬knie wykorzystali ┬Âpiewaj┬▒cy w Ch├│rze „Amo Libertatem” Uczniowie Gimnazjum nr 2 w niedziel├¬, 15 stycznia, w ko┬Âciele ┬Âw. Szczepana na ul. ┬Žw. Szczepana 1!

Po raz ├│smy w jedn┬▒ ze styczniowych niedziel u Jezuit├│w odby┬│ si├¬ doroczny koncert kol├¬d z r├│┬┐nych stron ┬Âwiata „Non degu, non? Gdzie On jest, gdzie?” organizowany przez Ch├│r Kameleon Dzielnicy Mokot├│w, kt├│rego pr├│by odbywaj┬▒ si├¬ wieczorami w budynku Gimnazjum nr 2. Do wsp├│┬│wykonania koncertu zaproszenie otrzymali gimnazjali┬Âci z „Amo Libertatem” i studenci z Ch├│ru Kolegium Europejskiego w Natolinie.

Koncert rozpocz┬▒┬│ si├¬ wykonaniem przez po┬│┬▒czone Ch├│ry kanonu „Dona nobis pacem” – „Obdarz nas pokojem”. Nast├¬pnie Ch├│r „Amo Libertatem” za┬Âpiewa┬│ 2 tradycyjne polskie kol├¬dy – „W┬Âr├│d nocnej ciszy” i „Z narodzenia Pana”. Po gimnazjalistach zaprezentowali si├¬ studenci z Kolegium Europejskiego, pochodz┬▒cy z kilkunastu kraj├│w ┬Âwiata. Mi├¬dzynarodowy sk┬│ad za┬Âpiewa┬│ 4 kol├¬dy - rumu├▒sk┬▒, polsk┬▒, angielsk┬▒ i francusk┬▒.
W ostatniej cz├¬┬Âci koncertu wyst┬▒pi┬│ Ch├│r Kameleon Dzielnicy Mokot├│w, w kt├│rym ┬Âpiewaj┬▒ Absolwenci Gimnazjum  nr 2, mieszka├▒cy Warszawy, w tym w szczeg├│lno┬Âci Mokotowa. W wykonaniu Ch├│ru zabrzmia┬│a kol├¬da ukrai├▒ska, hiszpa├▒sko-baskijska i polska pastora┬│ka. Na fina┬│ koncertu po┬│┬▒czone Ch├│ry od┬Âpiewa┬│y gromko „Jingle bells”, a Ch├│r „Amo Libertatem” zaprezentowa┬│ zwrotki tej znanej piosenki bo┬┐onarodzeniowej w j├¬zyku czeskim i greckim, podkre┬Âlaj┬▒c fakt, ┬┐e w Ch├│rze ┬Âpiewaj┬▒ Uczniowie pochodz┬▒cy z Czech i Grecji! Rozentuzjazmowana publiczno┬Â├Ž wyklaska┬│a bis;)
Koncert jako konferansjer poprowadzi┬│ Absolwent Gimnazjum nr 2, Pawe┬│ D┬▒browski, a Ch├│rami dyrygowa┬│a p. Katarzyna Boniecka, nauczyciel muzyki w Gimnazjum nr 2. Ch├│rom akompaniowa┬│ pan Artur S┬│otwi├▒ski.

Nagranie z koncertu do obejrzenia na Youtubie