MamboPL.com
 
Menu g┬│├│wne
AKTUALNO┬ŽCI
Start
To nas wyr├│┬┐nia!
O szkole
Dokumenty szko┬│y
Rada Rodzic├│w
Patron szko┬│y
-------------------
Wydarzenia
Nasza gazetka
-------------------
Kalendarz szko┬│y
Spotkania z rodzicami
Plan lekcji i dzwonki
Po godzinach
Podrêczniki
Sto┬│├│wka
-------------------
WOLONTARIAT
SPORT
CHÓR
------------------
Projekt edukacyjny
Zam├│wienia Publiczne
Linki
Podstawa programowa

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centalna Komisja Egzaminacyjna

Okrêgowa Komisja Egzaminacyjna

Serwis Biura Edukacji m. st. Warszawy

Kuratorium O┬Âwiaty w Warszawie

Platforma edukacyjna

Projekt

 

Wydarzenia 2016 - 2017

Zwiedzanie Warszawy

21.03.2017 r. klasa IIIB uda┬│a si├¬ wraz z┬áwychowawc┬▒ na spacer w┬áramach realizacji programu Varsavianistyczna Szko┬│a. Pierwszym obiektem na trasie by┬│a Tablica Starzy├▒skiego na rogu Alei Niepodleg┬│o┬Âci i┬áulicy D┬▒browskiego.Obiekt znajduje si├¬ naprzeciwko willi w┬ákt├│rej mieszka┬│ prezydent Warszawy w┬álatach 1934┬á-┬á1939. Kolejnym wyznaczonym punktem by┬│a Tablica Ma┬│ego Sabota┬┐u przy ulicy┬áLigockiej, na kt├│rej zachowa┬│o si├¬ graffiti namalowane przez nieznanego harcerza podczas okupacji niemieckiej, przedstawiaj┬▒cej swastyk├¬ na szubienicy. Nast├¬pnie uczniowie udali si├¬ do kina Iluzjon przy Skwerze S┬│onimskiego, kt├│rego repertuar obejmuje g┬│├│wnie klasyka filmowa prezentowana w┬ácyklach tematycznych, retrospektywach i┬áprzegl┬▒dach.Dalsza cz├¬┬Â├Ž wycieczka obejmowa┬│a wi├¬zienie na ulicy Rakowieckiej, gdzie znajduje si├¬ tablica upami├¬tniaj┬▒ca Genera┬│a Nila w┬│a┬Âciwie Augusta Emila Fieldorfa - dow├│dc├¬ Kedywu Komendy G┬│├│wnej Armii Krajowej. W┬átym wi├¬zieniu 24┬álutego 1955┬ároku zosta┬│ wykonany na nim wyrok ┬Âmierci. Ostatnim punktem zwiedzania by┬│a Tablica Jana Bytnara - przy Aleji Niepodleg┬│o┬Âci, wmurowana przy wej┬Âciu do kamienicy, w┬ákt├│rej mieszka┬│ ten podharcmistrz i┬ákapral podchor┬▒┬┐y Armii Krajowej. Wycieczka na pewno dostarczy┬│a uczestnikom wiedzy na temat historii Warszawy oraz rado┬Âci z┬áklasowego wyj┬Âcia.

Natalia Oljasz(1669kB) (1669kB) (1669kB) (1669kB)Certyfikaty

Certyfikat Szko┬│y Wspieraj┬▒cej Uzdolnionych

(1669kB)

Certyfikat "Varsavianistyczna Szko┬│a"

(1669kB)

Certyfikat Dru┬┐yny Szlachetnej Paczki

(1669kB)

Certyfikat Szko┬│y z Klas┬▒

(1669kB)

Kalendarz
Do ko├▒ca roku szkolnegoGimnazjum nr 2 im. Kawaler´┐Żw Orderu Wojennego Virtuti Militari
Warszawa - Mokot´┐Żw 2007