MamboPL.com
 
Menu g┬│├│wne
AKTUALNO┬ŽCI
Start
To nas wyr├│┬┐nia!
O szkole
Dokumenty szko┬│y
Rada Rodzic├│w
Patron szko┬│y
-------------------
Wydarzenia
Nasza gazetka
-------------------
Kalendarz szko┬│y
Spotkania z rodzicami
Plan lekcji i dzwonki
Po godzinach
Podrêczniki
Sto┬│├│wka
-------------------
WOLONTARIAT
SPORT
CHÓR
------------------
Projekt edukacyjny
Zam├│wienia Publiczne
Linki
Podstawa programowa

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centalna Komisja Egzaminacyjna

Okrêgowa Komisja Egzaminacyjna

Serwis Biura Edukacji m. st. Warszawy

Kuratorium O┬Âwiaty w Warszawie

Platforma edukacyjna

Projekt

 

Wydarzenia 2016 - 2017

Wycieczka na Stare Pow┬▒zki

23 maja 2017┬ár. klasa IIIB wybra┬│a si├¬ na spacer po cmentarzu Pow┬▒zkowskim. Po┬│o┬┐ony na terenie obecnej dzielnicy Wola, mi├¬dzy ulicami: Okopow┬▒, Pow┬▒zkowsk┬▒, Tatarsk┬▒ i┬áJana Ostroroga. Jest jedn┬▒ ze starszych zabytkowych nekropolii Warszawy. Cmentarz zosta┬│ za┬│o┬┐ony 4┬álistopada┬á1790┬ár. W┬á1792 r uko├▒czono tam budow├¬ ko┬Âcio┬│a ┬Âw.┬áKarola Boromeusza, gdzie jeszcze przed po┬Âwi├¬ceniem cmentarza wystawiono tam r├│wnie┬┐ tzw.┬ákatakumby. W┬á1984┬ár. z┬áinicjatywy miejscowego proboszcza i┬árektora ks.┬áStefana Niedzielaka na zewn├¬trznej ┬Âcianie ko┬Âcio┬│a powsta┬│o miejsce pami├¬ci z┬ázaprojektowanym przez in┬┐.┬áJadwig├¬ Zienkiewiczow┬▒ krzy┬┐em z┬ánapisem: Poleg┬│ym na Wschodzie. Cmentarz Pow┬▒zkowski cechuje to, ┬┐e w┬Âr├│d grob├│w znajduj┬▒ si├¬ te gdzie zosta┬│y pochowane znane i┬ázas┬│u┬┐one os├│b, w┬átym ┬┐o┬│nierze powsta├▒ narodowych od insurekcji ko┬Âciuszkowskiej do powstania warszawskiego, pisarze, poeci i┬áarty┬Âci.

Natalia Oljasz(1669kB) (1669kB) (1669kB) (1669kB)

(1669kB) (1669kB) (1669kB) (1669kB)Certyfikaty

Certyfikat Szko┬│y Wspieraj┬▒cej Uzdolnionych

(1669kB)

Certyfikat "Varsavianistyczna Szko┬│a"

(1669kB)

Certyfikat Dru┬┐yny Szlachetnej Paczki

(1669kB)

Certyfikat Szko┬│y z Klas┬▒

(1669kB)

Kalendarz
Do ko├▒ca roku szkolnegoGimnazjum nr 2 im. Kawaler´┐Żw Orderu Wojennego Virtuti Militari
Warszawa - Mokot´┐Żw 2007