MamboPL.com
 
Menu g┬│├│wne
AKTUALNO┬ŽCI
Start
To nas wyr├│┬┐nia!
O szkole
Dokumenty szko┬│y
Rada Rodzic├│w
Patron szko┬│y
-------------------
Wydarzenia
Nasza gazetka
-------------------
Kalendarz szko┬│y
Spotkania z rodzicami
Plan lekcji i dzwonki
Po godzinach
Podrêczniki
Sto┬│├│wka
-------------------
WOLONTARIAT
SPORT
CHÓR
------------------
Projekt edukacyjny
Zam├│wienia Publiczne
Linki
Podstawa programowa

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centalna Komisja Egzaminacyjna

Okrêgowa Komisja Egzaminacyjna

Serwis Biura Edukacji m. st. Warszawy

Kuratorium O┬Âwiaty w Warszawie

Platforma edukacyjna

Projekt

 

Wydarzenia 2016 - 2017

Wycieczka do Muzeum Drukarskiego

┬á┬á┬á┬á┬á 28 kwietnia 2017┬ár. klasa┬áIIIB wybra┬│a si├¬ na Stare Miasto w┬áramach realizacji programu Varsavianistyczna Szko┬│a, aby zwiedzi├Ž Muzeum Drukarskie oraz poszczeg├│lne obiekty. Pierwszym z nich by┬│y najstarsze schody ruchome w┬áWarszawie, kt├│re powsta┬│y w┬ázwi┬▒zku z┬ábudow┬▒ trasy W-Z w┬álatach 1947-1949 i┬ápo┬│┬▒czy┬│y al.┬á┬Žwierczewskiego (dzi┬ Solidarno┬Âci) z┬ákamienic┬▒ Johna przy placu Zamkowym. Drugim Ko┬Âci├│┬│ ┬Âw.┬áAnny, przez kilka wiek├│w bernardy├▒ski, a┬áobecnie akademicki, stanowi znacz┬▒cy i┬ácharakterystyczny akcent w┬ámalowniczej panoramie Warszawy. Jest jedn┬▒ z┬ánajstarszych ┬Âwi┬▒ty├▒ warszawskich. Trzecim Kolumna Zygmunta wzniesiona w┬á1644, kt├│ra jest najstarszym ┬Âwieckim pomnikiem w┬ástolicy. Czwartym Zamek Kr├│lewski barokowo-klasycystyczny znajduj┬▒cy si├¬ w┬á Warszawie przy placu Zamkowym┬á4. Pe┬│ni funkcje muzealne i┬áreprezentacyjne. Pi┬▒tym ul.┬áPodwale G┬│az Katy├▒ski pomnik upami├¬tniaj┬▒cy ofiary zbrodni katy├▒skiej zaprojektowany przez artyst├¬ rze┬╝biarza Andrzeja Renesa, po┬│o┬┐ony w┬áWarszawie przy ul.┬áPodwale w┬árejonie placu Zamkowego. Sz├│stym pomnik Jana Kili├▒skiego pos┬▒g wed┬│ug projektu Stanis┬│awa Jackowskiego. Ostatnimi trzema obiektami na trasie by┬│y: Barbakan, Rynek Starego Miasta i┬áPomnik Syrenki. Mimo niesprzyjaj┬▒cych warunk├│w pogodowych uda┬│o si├¬ uczniom odwiedzi├Ž wyznaczone miejsca.

Natalia Oljasz(1669kB) (1669kB) (1669kB) (1669kB)

(1669kB) (1669kB) (1669kB) (1669kB)Certyfikaty

Certyfikat Szko┬│y Wspieraj┬▒cej Uzdolnionych

(1669kB)

Certyfikat "Varsavianistyczna Szko┬│a"

(1669kB)

Certyfikat Dru┬┐yny Szlachetnej Paczki

(1669kB)

Certyfikat Szko┬│y z Klas┬▒

(1669kB)

Kalendarz
Do ko├▒ca roku szkolnegoGimnazjum nr 2 im. Kawaler´┐Żw Orderu Wojennego Virtuti Militari
Warszawa - Mokot´┐Żw 2007