Wycieczka klas trzecich Kaszuby – Tr├│jmiasto

┬á┬á┬á┬á Ostatnia wycieczka gimnazjalna zaprowadzi┬│a nas na Kaszuby i┬ádo Tr├│jmiasta. Najpierw odwiedzili┬Âmy Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Tu czeka┬│a lekcja j├¬zyka kaszubskiego, w┬áczasie kt├│rej poznali┬Âmy podstawy j├¬zyka kaszubskiego, pouczyli┬Âmy si├¬ alfabetu, dowiedzieli┬Âmy si├¬ m.in.┬áo┬ápanuj┬▒cych r├│┬┐nicach mi├¬dzy pisowni┬▒ liter kaszubskich i┬ápolskich. Nast├¬pnego dnia by┬│ Gda├▒sk i┬áspacer z przewodnikiem po Star├│wce. Spacerowali┬Âmy urokliw┬▒ ulic├¬ Mariack┬▒, znakomicie oddaj┬▒ca niepowtarzalny klimat i┬ácharakter dawnej zabudowy Gda├▒ska. Na naszej trasie znalaz┬│a si├¬ Brama Wy┬┐ynna, Katownia, Z┬│ota Brama, D┬│ugi Targ, Fontanna Neptuna, Dw├│r Artusa, Zielona Brama, ┬»uraw i┬áBrama Mariacka. Spacer po Sopocie przypomnia┬│ nam, ┬┐e nied┬│ugo wakacje. Pi├¬kna pla┬┐a i┬ás┬│oneczna pogoda pozwoli┬│y na relaks i┬áodpoczynek, a┬átak┬┐e wyj┬▒tkowe zdj├¬cia. Du┬┐e wra┬┐enie zrobi┬│o na nas Muzeum Emigracji w┬áGdyni - niezwykle ciekawe, multimedialne muzeum ukazuj┬▒ce losy milion├│w ludzi, kt├│rzy opuszczali kraj i┬áDar Pomorza – statek-muzeum, trzymasztowy ┬┐aglowiec szkolny zakupiony przez spo┬│ecze├▒stwo Pomorza w┬á1929┬á roku dla Szko┬│y Morskiej w Gdyni. ┬á┬á┬á┬á Opr├│cz element├│w edukacyjnych prze┬┐ywali┬Âmy chwile prawdziwie zabawnej integracji. Ta├▒czyli┬Âmy na dyskotece, pr├│bowali┬Âmy licznych smako┬│yk├│w, s┬│uchali┬Âmy bardzo r├│┬┐nej muzyki. To by┬│ naprawd├¬ „fajny” wyjazd.